Přihlásit | Registrovat
Druhá liga volá
16. 5. 2017 16:33

Druhá liga volá

Sobotní utkání bylo jistě jedno z nejsledovanějších střetnutí, které v poslední Zbrojovka odehrála. Zatímco utkání, která rozhodovala o záchraně, zajímala především nás Zbrojováky, pak zápas proti příbramskému zlu, zajímal jistě celou fotbalovou veřejnost. Na jedné straně pár lidí, ozářených příbramských uranem, kteří si přáli výhru domácích a na druhé straně drtivá většina fotbalové veřejnosti, která si přála vidět, jak Příbram nakročí do druhé ligy.

Do zápasu jsme mohli jít s ledovým klidem, neboť naše šance na sestup byla pravděpodobná asi stejně jako to, že Lojza Hyčka začne doma nosit místo sukně kalhoty. Jediný kdo byl pod tlakem a měl něco předvést byla družina nejlepšího ligového maséra Jardy Starky. Ten si i přes své značné pracovní vytížení našel čas na to, aby v sobotu usednul na lavičku a zasloužil by tak minimálně čestný titul Dělník fotbalu. 

Své hráče však zřejmě namasíroval velmi dobře, jelikož do zápasu vlétli v dost svižném tempu a našim klukům sem tam celkem slušně motali hlavy. Ona taková masáž obou kolen v případě prohry je jistě slušná motivace. A právě i této motivace využil jako první zlosyn Pilík, který poslal středočeské Palermo do vedení trefou z přímého kopu. To však nenechalo chladným našeho spasitele. Zavoš nádhernou trefou ještě během první půle vyrovnal a Hrušce dělal velké starosti. První půli jsme si užili opravdu se vším všudy a naši dobrou náladu jsme se snažili celou půli přenést právě i na příbramského brankáře. S odstupem si pak troufáme tvrdit, že se nám to povedlo.

Do druhé půle jsme pak tedy nastupovali za nerozhodného stavu a rozhodně v lepším rozpoložení než uranteam. Toto rozpoložení pak reflektovalo v další dva fíky do příbramské branky a ty nakonec i přes snížení druhého Pilíka v příbramské sestavě znamenaly tři body do tabulky a především velké přitížení pro všemi neoblíbenou Příbram. Skvělou zábavu ve durhé půli pak podtrhnul i fakt, že Tomáš Pilík hrál proti brance blíže k nám a my mu tak mohli vzkázat jaký na nás zanechal dojem. Věříme, že my jsme na něj svým výkonem v hledišti zanechali dojem jedině pozitivní.

 

Související zápas

Příbram
Zbrojovka
sobota 13. 5. 2017, 15:00