Přihlásit | Registrovat
Jihlavské ponížení
1. 5. 2017 16:37

Jihlavské ponížení

V pátek se odehrál další ze zápasů, které se na jaře dají zařadit mezi ty vůbec nejdůležitější. Tentokrát naše Zbrojovka zajížděla na půdu jihlavské Vysočiny, která se do té doby krčila na posledním místě tabulky. K dobré pohodě v den zápasu nepřidalo ani počasí, které se jako vždy, když hrajeme v Jihlavě, totálně zbláznilo a všechny výjezdníky pořádně vytrestalo. Mnohem více však hosty vytrestali hráči v červeném, kteří na hřišti nepředvedli vůbec nic...

S Mladou Boleslaví sice výkon nebyl ten úplně nejlepší, který jsme v sezoně podali, ale i tak se jednalo o slušný a pohledný zápas, který jsme klidně mohli vyhrát. Bohužel po výkonech tragéda Ardeleana se záchranářské oslavy odkládaly na další týden. Do Jihlavy nás tak nakonec vyrazilo několik desítek masochistů, kteří věřili, že Vysočinu tentokrát konečně dobyjeme.

Že to nebude tak jednoduché se však ukazuje již během první poloviny, kdy nás ve hře drží jen výkony výborného Dušana v brance. Ten v první pětačtyřicetiminutovce zhatí několik jistých gólovek soupeře a o přestávce tak stále žije šance na bodový zisk, který by nám pomohl. Nikdo totiž nechce večer fandit odvěkému rivalovi z Letné.

Jestli jsme se však mohli v první půli bát o výsledek zápasu, v té druhé se můžeme bát rovnou o prvoligovou příslušnost. Výkon, který hráči předvedli, je zdaleka nejhorší v celé sezóně a nechat se takto brutálně převálcovat posledním mužstvem tabulky, je fackou všem nešťastlivcům, kteří museli vážit cestu až do chmurné a promrzlé Jihlavy. Jediným pozitivem je snad jen to, že horší výkon než byl tento, už uvidíme jen těžko. Takto se totiž liga hrát nedá.

Všem Zbrojovákům tak v pátek nezbývá nic jiného, než potupně fandit Spartě. A také věřit, že do dalšího zápasu se Zlínem zase vyběhne ta stará dobrá Zbrojovka, která setla Peltu a potrápila i již zmíněné rudochy nebo Mladou Boleslav...

Související zápas

Jihlava
Zbrojovka
pátek 28. 4. 2017, 18:00