Přihlásit | Registrovat
Kapitáne děkujeme!
23. 5. 2017 21:13

Kapitáne děkujeme!

Za normálních okolnosti by ten zápas nebyl ničím výjimečný. Prostě jen další domácí finiš klasické průměrné sezony... Tentokrát v tom ale bylo mnohem víc, a proto nás prohra hodně bolí, i když už jsme v lize zachráněni. Jednalo se totiž o domácí rozlučku s největším srdcařem, který u nás v posledních letech hrál. Naposledy ve zbrojováckém dresu totiž vyběhl na královopolský pažit náš dlouholetý kapitán Pavel Zavadil.

Pro některé ze Zbrojováků začal zápas už v pátek, kdy bylo třeba nachystat hromady vlaječek na to, abychom mohli zamávat Zavošovi na rozloučenou. Někteří z nás se zase už v pátek setkali s kamarády z Plzně a přede všemi tak byla dlouhá noc a poté až samotný zápas a dlouho očekávaná Zavošova rozlučka. Té nakonec přihlížel slušně zaplněný stadion a také kotel, který se klasicky usídlil na kryté tribuně. 

Hned na začátku Zavoš obdržel dárek od klubu a užil si první z mnoha ovací, které mu celý stadion věnoval. Hned poté už se borci vrhli do boje a srdnatě vzdorovali papírovému favoritovi. Hnány plnými ochozy odcházely oba týmy do šaten za nerozhodného stavu. Všem přítomným fanouškům pak udělalo radost, že Příbram v poločase prohrává a pokřik "Druhá liga pro Pilíka" znovu nabírá reálných obrysů. Hned po půli pak pokračovala vyrovnaná partie, kdy se hra přelevála ze strany na stranu a čas postupně ubíhal. Všichni poté čekali na ten okamžik, kdy naše ikona navždy opustí trávník na Srbské. Bohužel pán v černém, kterému by místo příjmení Orel sedělo spíše příjmení Prase, se rozhodl celý tento okamžik pošlapat. Neumožnil našemu týmu dlouho avizované střídání a náš tým pak místo velké slávy inkasoval gól v nejhorší možnou dobu a to v nastavení. Malou náplastí byl alespoň oznámený sestup středočeského Palerma do druhé ligy.

Všichni přítomní si však ani tak nenechají pokazit Pavlovu rozlučku a kapitán pak zůstává ještě dlouho po zápase na hřišti a loučí se se všemi, kterým během pěti let přirostl k srdci a stal se nedílnou součásti jejich oblíbeného klubu. Nyní už je jen na nás, abychom s ním vyjeli na poslední zápas v brněnském dresu a na Strahově mu vzkázali: Kapitáne děkujeme!

Související zápas

Zbrojovka
Plzeň
sobota 20. 5. 2017, 17:00