Přihlásit | Registrovat
REPORT: Karviná - Zbrojovka
Reporty 10. 8. 2016 14:43

REPORT: Karviná - Zbrojovka

Tak už to máme za sebou i my. V sobotu 6.8. jsme se všichni sešli v Karviné na zdejším nově zrekonstruovaném stadionu, abychom i my viděli náš tým v nové sezoně. Vzhledem k sabotáži zákeřného deště z minulého týdne je to náš první zápas a panuje tak velké očekávání. Někteří vyráží auty, někteří na polské předměstí vyráží vlakem. V sektoru hostí se nás pak schází několik desítek. Všichni obdivují nový stadion a jeho vzhled, ne všude se však člověk dočte například o toaletách, které měly také vskutku prvoligové parametry. Kadiboudy s netekoucí vodou a tajemnou řadící pákou baví většinu návštěvníků. Na stadioně jsme již s předstihem a bavíme se předzápasovým programem. Místní obtloustlý fanatik nás baví svými opileckými pokřiky, do toho nám hraje vesnická kapela dechovkové hity a hřiště se hemží malými holčičkami, které potěší oko nejednoho polského pedofila.

Pak už konečně přichází ta dlouho očekávaná chvíle a zápas a s ním i nová sezona začíná i pro nás. V průběhu prvního zápasu fandíme a snažíme se hnát borce dopředu, protože si nikdo z nás nepřipouští, že bychom na hřišti nováčka mohli prohrát. O to víc některé nás zaskočí první gól v naší síti a nadšení lehce opadá. Nicméně ještě do poločasu se daří srovnat i našim borcům a atmosféra je znovu slušná. Po půli se na hřišti moc dlouho neohřejeme v jedenácti, protože hned ze startu je vykartován Radek Buchta a zápas se rázem stává bojem o udržení alespoň nerozhodného stavu. Naštěstí máme v brance nepřemožitelného Johnyho Melichárka, který s námi v zádech drží soupeře ve štychu. S každým jeho parádním zákrokem atmosféra graduje a to až do závěrečného hvizdu, kdy borci přichází na klasickou děkovačku, která je tentokrát pěkně bouřlivá, přece jen se jedná o první zápas.

Po zápase se vydáváme zpátky domů a to vlakem a někteří auty. I po cestě si zažijeme spoustu dobrodružství, když dopravce jako by se proti nám spiknul a vychytáváme zpoždění, díky kterému to vypadá, že nestihneme vlak. Nakonec však vše zařídí naši černožlutí přátele kosmonautiky a my tak přijíždíme do Brna s naším bodem, teď už jen těch 29 výher a můžeme křičet UEFA DO BRNA!