Přihlásit | Registrovat
Velký krok k záchraně!
11. 5. 2017 21:08

V nedělní sváteční předvečer nastoupili naši borci k dalšímu důležitému utkání, které mohlo mnoho napovědět o tom, zda budeme příští rok zase hrát první ligu. Pravda a láska nakonec zvítězila nad nepříčetnými funkcionáři Zlína a zaujatým novinářem Koštuříkem. Zbrojovka vyhrála v pohodě 2:0 a záchranu už by nám mohl vzít jen nějaký hodně špatný vtip.

Jak už se stalo na jaře zvykem, přesunul se náš kotel zase do sektoru L, aby byl klukům blíže a mohl je hnát za třemi body. V rámci akce 1+1 domácí utkání zdarma dorazila velmi slušná kulisa a především kotel čítal opravdu slušný počet hlasivek, které si v moravském derby nepřipouštěly nic jiného než výhru a výrazné vykročení za udržením prvoligové příslušnosti.

Zlín po podzimní vítězné jízdě hledá ztracenou formu a viděl se už v pohárovém finále. Toho se nám podařilo využít víc než dobře a Řezňa nás klasickým šatňákem poslal do vedení těsně před poločasovým hvizdem. To dostalo fandění všech Zbrojováků do mnohem vyšších obrátek. Stejně to pokračovalo i ve druhém poločase. Především, když náskok zvýšil hlavou Holub!

Lehce nám všem poté zatrnulo při odpískané penaltě, avšak spravedlnost tentokrát naštěstí nebyla slepá a rozhodčí si svoji chybu uvědomil a napravil po poradě s asistentem. Díky Karle, za to si tě vážíme!

Koho si naopak nelze vůbec vážit je redaktor deníku Sport pan Michal K. Ten nejenže označuje gól, který měl naprosto jasně platit, za pochybný, ale ještě rozhodčímu vyčítal odvolání penalty, která byla dle Komise rozhodčích nařízena jednoznačně chybně. Pomyslnou korunu pak svému žurnalistickému umění nasadil, když mužem utkání vyhlásil Petra Pavlíka hrajícího za Brno v letech 2006-2008. Leckoho by pak také mohlo zajímat, že výkon našeho kotle ohodnotil čtyřmi body, tedy stejnou známkou jako například Dukla. Nad námi se pak umístili velikáni formátu Jablonce nebo Mladé Boleslavi. To snad stačí, aby si každý udělal obrázek o soudnosti a objektivitě tohoto pána sám.