Přihlásit | Registrovat
Zase o krok blíže sestupu...
22. 11. 2016 23:05

Zase o krok blíže sestupu...

...středočeské Palermo míří do II. ligy. Nenechme se mást nadpisem a pseudofanoušky Zbrojovky, tvrdících, že nás čeká pád a kterých jsou teď bohužel plné sociální sítě. Jeden z týmů sobotního duelu sice míří do nižší soutěže, avšak Zbrojovka to zdaleka není. Většina zbrojováckých osobností proklamovala, že tentokrát se teprve bude jednat o duel podzimu a v podstatě měli pravdu.

Nenechme se mást nadpisem a pseudofanoušky Zbrojovky, tvrdících, že nás čeká pád a kterých jsou teď bohužel plné sociální sítě. Jeden z týmů sobotního duelu sice míří do nižší soutěže, avšak Zbrojovka to zdaleka není. Většina zbrojováckých osobností proklamovala, že tentokrát se teprve bude jednat o duel podzimu a v podstatě měli pravdu. Tentokrát se totiž na Srbské představilo čiré nejen fotbalové zlo. Jak jinak také nazvat klub, který se v minulé sezoně zachránil až v posledním kole, když Míra Pelta podal (doslova) pomocnou ruku? Většina těch statečných, kteří i tentokrát dorazili na stadion borce podpořit, tak mohla sledovat představení pana rozhodčího Proskeho (možná by se hodilo napsat Praskeho) a jeho asistentů v této fotbalové komedii, jež stáli podél lajn, resp. mezi střídačkami. Ti se postarali, aby se zelenobílí nekopové nemuseli v  soubojích moc nadřít, a přesto vytěžili ze zápasu bod. Tato zručnost v oblasti těžení se jim bude hodit na rok v druholigové sezoně, kde budou moci po tréninku zamířit do uranových dolů na druhou šichtu.

Ačkoliv remíza se středočeskou pračkou peněz může klub, jako je ten náš, hodně bolet, neklesejme na mysli. Stále jsou na tom lidé, kteří jsou na tom hůře než jsme my. Své by o tom mohla vyprávět i Jardova slečna jménem Tomáš Pilík, která tentokrát odcházela ze hřiště s potutelným úsměvem na tváři. Jediné co této parodii na profesionálního sportovce v životě zbylo, je totiž už jen radost z výsměchu fanouškům. Zde však musíme dát ruku na srdce, z čeho jiného se může radovat fotbalista hrající za manšaft, který za 14 zápasů jen dvakrát vyhrál? Proto mu dopřejme i tuto malou radost, ačkoliv při naší sborové odpovědi mu smích na tváří také zmizel. 

Na druhou stranu je ale víc než obdivuhodné, že někdo, kdo odmítne klub jako je ten náš a rozhodne se zůstat u týmu, který návštěvností nedosáhne ani na špičku moldavské ligy, má stále chuť se smát. Přejme mu, ať mu úsměv vydrží i na příští sezonu, kdy už snad bude zelenočerné Palermo hnít ve II. lize kam dozajista patří a všechny tyto pseudohvězdičky už nebudou vydělávat na hřišti, ale tak maximálně ve výloze nějaké příbramské uličky lásky. Pokud však takto dlouhá ulička v Příbrami je, jinak už zbývají jen ony zmíněné doly...

No a my ostatní se tak můžeme těšit na konec sezony, kde si pak budeme moci říct, kdo se směje naposled, ten se směje Příbrami ve II. lize!

Související zápas

Zbrojovka
Příbram
sobota 19. 11. 2016, 15:00