Přihlásit | Registrovat
ZBROJOVCUP 2016
Ostatní 9. 6. 2016 15:04

ZBROJOVCUP 2016

V sobotu 4.6.2016 se veškerý fotbalový talent koncentroval na jediné místo. Dějištěm všeho o čem si fotbalový svět již dlouhé týdny dopředu povídal se stal brněnský legendární stadion za Lužánkami, kde se sjely nejlepší týmy z celého okolí, aby zde za podpory bouřícího publika změřily své schopnosti.

Během dne všichni účastníci turnaje nabídli takovou fotbalovou podívanou, že by nezaujatý člověk snad ani netipl, že se na zeleném pažitu neprohánějí profíci, ale jen obyčejní vrazi dětí, násilníci a svalnatí alkoholici. Jak již správně všichni tušíte ten den se totiž uskutečnil dlouho očekávaný ZBROJOVCUP! Turnaje se účastnilo šestnáct odhodlaných manšaftů/womenšaftů, aby se utkaly o blyštivou trofej, která vítězi mohla zajistit nehynoucí slávu a pořádný důvod ke konzumaci obřího množství vodky a dalšího alkoholu.

Dopoledne se postupně protřídily základní skupiny, ze kterých se postupně vylouply vždy dva nejlepší celky, které postoupily do nervydrásajícího play off. Již čtvrtfinále nabídlo vítězství v prodloužení a jeden emotivní postup až po penaltovém rozstřelu. V základní hrací době pak rozhodly SAZE a jednoznačnou záležitostí bylo také vítězství Zbrojováků, kteří si odhodlané kráčeli pro triumf.

Pokud bylo napínavé čtvrtfinále pak v semifinále musel kdekomu napětím zaskočit párek. SAZE stejně jako v předchozím kole rozhodly v základní hrací době, nicméně v dalším semifinálovém klání byla atmosféra napjatá a diváci nervózně srkali Starobrno až do penaltového rozstřelu, kde si nakonec výhru připsal tým Orli vangl a na Zbrojováky zbyl jen souboj o nepopulární bronz.

V zápase o bronz v sobě dle starých a několikrát omletých klišé našli více motivace a chuti vyhrát Zbrojováci a na bramborové medaile zbyly na tým United Kohooutovice. Vrchol celého dne přišel ve finále, které sledovaly zaplněné ochozy a nejedna fanynka měla z blízkosti svým idolům řádně navlhnuté kalhotky. Patrně i z toho důvodu měli totiž i střelci obou týmů zvlhlý střelný prach a po celou základní hrací dobu se jim nepodařilo překonat obranné valy svých soupeřů. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde se nakonec šťastnějším týmem a majitelem nejcennější trofeje stal tým Orli Vangl.

Že fotbaloví fanoušci ve skutečnosti nejsou žádní vrazi a násilníci potvrdil i fakt, že na turnaj dorazilo nespočet rodins dětmi, které se staraly o výrazný odbyt všeho občerstvení, které na stadionu bylo. Bylo snězeno mnoho a mnoho klobás a vytočeno nepočítaně litrů piva a i díky tomu se nakonec podařilo z celé akce vytěžit 25 500 korun, které pomůží prostřednictvím Nadačního fondu Zbrojovák.

Všem hráčům díky za účast a přejem spoustu nabídek na nová fotbalová angažmá a stejně tak díky i všem dívákům, kteří v sobotu dorazili.