Přihlásit | Registrovat
Zbrojovka není Inter
Reporty 4. 10. 2016 23:56

Rudá bída = naše radost! V neděli se v Brně představil soupeř ze všech nejhorší a nejnenáviděnější. Netřeba chodit dlouho okolo rudé kaše, jednalo se samozřejmě o pražskou Spartu. V celém Štatlu se snad nenašel jediný člověk, kterého by tento duel nechal chladným. Na straně jedné my Zbrojováci, krásní a zdraví hoši plní sil a lásky ke svému klubu a hlavně domovu. Na té druhé straně namyšlení Cajzlové a s nimi také to nejhorší lidské dno, na které může jakýkoliv člověk klesnout - moravští a především brněnští Sparťané, zrádci vlastní krve. Pod tímto nejnižším dnem pak ještě brněnský lord Ajvontmór, který je od žhavé ukrajinské příhody, kdy se po jeho zádech proháněl neposedný bičík, vášnivým milovníkem pražského náhradníka Davida Bičíka.

Na zápas se všichni okolo našeho milovaného klubu připravovali už dlouhou dobu dopředu. Už dopoledne se skupina dobrovolníků schází k instalaci dalšího velkého chorea z dílny brněnských Ultras a poté už to všechno začíná. Na tváři všech brněnských fanoušků je vidět nadšení, že je to konečně tady! Jen pan náměstek je trochu zklamaný, Bičík dnes nepřijel, tak třeba příště.

Hned na startu se prezentuje domácí choreo, odkazující na oddanost a věrnost našemu klubu, protože ten je až na prvním místě vždy, ne jen při zápasech se Spartou. Pořádná vlna euforie pak propuká hned v prvních minutách zápasu, když přes nemožného šovinistu Koubka procedí míč do brány Michal Škoda a posílá Zbrojovku do vedení. Další branku může hned po pár minutách přidat Kuba Řezníček, celá situace však končí orazítkovaným břevnem a předznamenává, jakým způsobem se bude pro našeho forvarda celý zápas vyvíjet. Kluci jsou na hřišti velmi aktivní a rudé zmetky nepouští do zápasu celou první půlhodinu. Poté náš tlak trochu opadává, čehož využívá jeden z brněnských zrádců v sestavě rumunského maloklubu. Do konce první poloviny pak překlápí zápas na stranu Zla Dočkal a my tak v poločase prohráváme 1:2.

Ve druhé půlce si naši borci dávají celkem na čas a většinu tohoto dějství trávíme s nepříznivým skore v zádech, o to víc mrzí, když Řezňa neproměňuje penaltu a sparťanský šovinista v brance hostí je u vytržení. To vše se mění až s příchodem našeho žolíka Kuby Přichystala, který už se na tu trágu nemohl dívat a naštvaně propálí vše, co mu stojí v cestě a srovnává. Když už to vypadá na remízu a že si tentokrát Dobro a Zlo rozdělí po bodu, zaúřaduje nějaký pražský nýmand, který do zápasu naskočil z lávky na pár minut jako taktické střídání - 2:3.

To však není konec, protože pro nás hraje několik faktů, se kterými Sparta ve své pýše a namyšlenosti absolutně nepočítá. Ten méně důležitý je na první pohled zřejmý a zcela jasný - Zbrojovka není Inter Milán, a proto to s ní nebude tak jednoduché, i když už do konce zápasu chybí pouhá minuta. Druhá věc je pak ještě mnohem důležitější a v zápasech proti ACS naprosto klíčová - máme v sestavě Lojzíka Hyčku! Malého borce s velkým Zbrojováckým srdcem, který si už dávno získal naše srdce, když letos v květnu potopil toaletenské naděje na titul a poslal Spartu s brekem domů. V nastavení se tento kat rozhodne chátru znovu setnout a tentokrát navíc způsobem jí vlastním. Vyrovnává gólem z ofsajdu (děkujeme paní kriminalistce Ratajové za spolupráci)!

Zápas tak nakonec končí remízou avšak tentokrát odcházíme jako morální vítězové, ať už kvůli počtu neproměněných šancí, tak i tím, že jsme dali nenáviděnému rivalovi ochutnat vlastní medicínu. Ačkoliv na Lojzův vyrovnávací gól existuje hned několik výkladů, které jsou pro či proti uznání gólu, musí každý soudný Zbrojovák uznat, že obrat Spartu o body neregulérním gólem je pocit ještě slastnější, než vyrovnat regulérně. Navíc nás už od dalšího domácího zápasu může hřát pohled na malé vápno jižní branky, ve kterém se v místě, kde plakal brankář Koubek, zdá trává mnohem zelenější než na zbytku plochy. My tak odcházíme ze zápasu spokojení s tím, že milujeme pražské slzy. WE WANT MORE!