Přihlásit | Registrovat
Ze Sparty bez bodu ale se vztyčenou hlavou!
11. 4. 2017 21:31

Ze Sparty bez bodu ale se vztyčenou hlavou!

Máme za sebou 23. kolo, kde jsme se ani tentokrát nedočkali tří bodů. Naopak většina z nás by z posledního zápasu proti rudému arcirivalovi brala alespoň remízu, jíž jsme v posledních týdnech a měsících dosti opovrhovali. Naději na lepší zítřky nám ale dává výkon, který borci na hřišti předvedli. A tak jsme v neděli z Prahy odjížděli sice s prázdnou, ale za to s hrdostí a respektem, který si Zbrojováci tentokrát zasloužili.

Po dalším průměrném zápase, který jsme odehráli s Duklou, byla většina z nás napjatá, jak se budeme prezentovat na Letné, kde jsme se měli střetnout s hráči rudé chátry. Zápas byl pikantnější o to více, že někteří z těhcto hráčů bývali kdysi dávno i našimi miláčky a oblíbenci. To vše ale odvál čas a tentokrát nastupovali jako soupeři!

Zápas se už od začátku nevyvíjel dobře. Po prvních pěti minutách se náš neprůstřelný Dušan stal opět po dlouhé době průstřelným a tak si nějaké výrazné prodloužení svojí úctyhodné série k nedělnímu svátku nenadělil. Na stadioně a u obrazek asi nebylo moc Zbrojováků, kteří by v tu chvíli věřili, že zápas se bude dále vyvíjet tak, jak se vyvíjel. Borci to totiž nezabalili a konečně se na hřišti znovu objevil brněnský válec, který jsme měli tak rádi na začátku jara! Vyrovnání nám zařídil Honza Polák a vypadalo to, že ani zdaleka to nebude vše! Bohužel opak byl pravdou a my ještě před odchodem do šaten inkasovali. O pořádnou show se alespoň postaral náš kapitán Pavel Zavadil, kterému ani zdaleka nebylo jedno, jak se bude zbytek utkání odehrávat. 

Do druhé půle jsme nastoupili znovu v sympatickém tempu, ale bohužel úder přišel znovu na druhé straně. Po diskutovaném zákroku a následné penaltě jsme inkasovali třetí gól. Náš tým to však ani v této na první pohled bezvýchodné situaci nezabalil a dále se úplně všichni hnali za vyrovnáním. K němu nás přiblížil skvělou přihrávkou Olin, jehož pas zužitkoval ve svůj první gól ve zbrojováckém dresu konečně také car Boris! 

Naneštěstí to bylo vše, co se klukům podařilo dotlačit do brány a my tak můžeme doufat v to, že podobný výkon uvidíme i proti Jablonci už tuto sobotu!

Související zápas

Sparta
Zbrojovka
neděle 9. 4. 2017, 17:30