Přihlásit | Registrovat

Diskuzní fórum

Pro možnost přidání příspěvku se prosím přihlašte nebo zaregistrujte

#45219

Moravan | 2.10.2023 21:27

Jebat srbskou, Jebat výstaviště ,My chcem za Lužánky příště !!

#45218

ivoš | 2.10.2023 19:57 | Příspěvek byl editován

Znova píšu, když konec Lužánek, tak konec i Zbrojovky! Lužánky patří sportu, byty ať si staví tam, kde by chtěli stadión výstaviště atd. Co bude se stadiónem na Srbské? Je mně sympatičtější než výstaviště.
Ještě Psotka prý olomoucký patriot, ale bydlet chtěl v Brdech. Je vidět, jak do Čech jdou peníze, na Moravu almužna!

#45217

mirsaw | 2.10.2023 17:02

Neverte těm článkům.
Stadion bude úplně normální uzavřeny.
Kapacita by měla být větší než je na letný

#45216

sasausada | 2.10.2023 07:24

Reaguje na Moravan: Málek 1+1 ... [odkaz] Jak ten odporný seznam nesnáším tak ... No si přečtěte co říkají lidé, odbo… [odkaz]

Jak ten odporný seznam nesnáším tak ... No si přečtěte co říkají lidé, odborníci na nesmysle okolo Lužánek.
Pozor je také zajímavé to že nový stadion je možný aby byl pro 12t diváků či měl tři (!) tribuny.... To enem na okraj sami si uděléte představu ...

Mám chuť napsat, že pokud se postaví stadion s tribunami jen okolo tří stran hrací plochy, tak přestanu na fotbal chodit a radši budu s kámošema fandit od stolu v hospodě.
To naštěstí podle všeho nebude jen tak hned. Neseženou se na to peníze.
Lužánky jsou srdce Zbrojovky. Tečka.

#45215

Moravan | 1.10.2023 18:41

Málek 1+1 ...

[odkaz]

Jak ten odporný seznam nesnáším tak ... No si přečtěte co říkají lidé, odborníci na nesmysle okolo Lužánek.
Pozor je také zajímavé to že nový stadion je možný aby byl pro 12t diváků či měl tři (!) tribuny.... To enem na okraj sami si uděléte představu ...

#45214

ivoš | 1.10.2023 12:59 | Příspěvek byl editován

Samozřejmě prohra, vítězný gól Málek! Když konec Lužánek nevadí legendám, tak jim ani nebude určitě vadit konec Zbrojovky.
Zbrojovka navždy v druhé lize, ukončete to a dejte šanci Líšni nebo Startu, tam jsou lidi schopnější. Bartoněk to tady dovedl ke konci.
V pátek fotbal v TV, prohra předem jistá, zase se budou ploužit!

#45213

Nyvlt | 1.10.2023 09:27

Reaguje na Moravan: Jo je to zajímavý, proč se v tym Brně proboha furt musí věci dět tak že má člověk neustále neodbytný…

jj přesné viz Hrstka a to se tehdy hrál alespoň slušný fotbal. Za ty prasárny s Lužankama by mi vůbec nevadilo kdyby poliši vlítli na radnici .

#45212

Moravan | 1.10.2023 08:48

#45211

Nyvlt | 1.10.2023 06:07

Reaguje na Moravan: Zajímavý dotaz ,také bych na něj rád znal odpověď. Kolik majitelů teda máme? …

Starý ( většinový ) majitel nechtěl Klusáčka = trénuje Klusáček . Nový ( menšinový ) majitel chce bojovníky = hrají jak leklé rybky. Nový manažer chce hráče pro ligu = přivede Maru, borce bez zájmu a rychlosti, který má řídit střední rozehrávku. Jedině co pokračuje tak agonie fotbalové Zbrojovky . KDO VLASTNĚ ŘÍDÍ A JE ZODPOVĚDNÝ ZA KLUB ?

To předávání klubu po procentech je řešení ala současná Zbrojovka . Raději bych volil cestu jako Baník , kdy Brabec jeden den podepsal smlouvu ( stal se majitelem ) a druhý den vyhazoval podržtašky bývalého vedení .

#45210

Moravan | 30.9.2023 21:05

#45209

Nyvlt | 30.9.2023 18:50

V Opavě druhá prohra v řadě a fotbal pořád stejně špatný . Bez rychlosti - bez nápadu - bez přímočarosti - bez snahy soupeře přečíslit. Pokud někdo tvrdí jak si to sedá tak to si rozhodně nemyslím. Posílení mužstva taky moc nevyšlo a trenér ? Jenom připomenu , že jej VB nechtěl po odvolání Dostálka , tak kdo si jej prosadil ?

#45208

ivoš | 30.9.2023 12:59 | Příspěvek byl editován

Dneska ve vítězství moc nevěřím, fakt nejlepší bude konec Lužánek, tak i konec Zbrojovky.
Ještě k Moravě, furt se nadává na komunisty, ale Morava se rehabilitace nedočkala, naopak se v tom pokračuje ještě více, stačí jaké udělali kraje. Kus Moravy v Čechách-Svitavsko, Dačicko...
Nejlepší když někdo řekne v Čechách a myslí tím celou republiku. Nebo jakou češtinu cpou všady. Kdo čuchne k Praze, tak na Moravu kašle. Slováci nějaké markrabství apod. neměli a mají stát. Co má Morava? Od toho se odvíjí i sport.

#45207

Moravan | 30.9.2023 11:14

Omlouvám se za délku mého osobního protestu mohlo to bét delší, mělo to bét ale kratičké.

Moravské celoplošné médium neexistuje a dlůho existovat nebude. Zprávy z Moravy jsem přestal sledovat v době kdy bylo jasné že nende o neutrální směřování ale dle toho co potřebuje hnutí s ním spojené. Což o to ať si každý svůj projekt vede, nakonec taková zaujatá novinařina je dnes standart, jak chce, nicméně touha po silném spravedlivém celoMoravském mediu tím zde padla.

Jak jsem čekal tak se děje a prostor nyní zaplavuje ,,názor veřejného mínění na nostalgii za Lužánkama,, podporující bezproblémový průchod akcí pijavic tedy developerů, politiků, loutkovodičů těch či oných, nakláněčů veřejného mínění ,vedení Zbrojovky, kecalů na fórech apod. Je to vše prostě placený a zaplacený.

Mě nende o mě ,nende mi o to aby mi někdo tleskal, fandil, lajkoval ani nic podobného. Napsal jsem to sem protože to považuju za správné a skutečně mám na výběr. Naštěst aspoň takto. Důstojně se rozloučit s Lužánkam a se zesnuló Zbrojovkou Brno (ta je dnes ve stavu připomínající kóma)

Brno,Zbrojováci, Morava prostě musí padnout na dno a na hubu. Na naprosté dno, protože dokavaď to pude alespoň tak nějak tak nic neudělají (a to je cíl nesebrat vše zaráz ale postupně) Jakýkoliv aktivismus jim pak vybaví akorát úsměv na rty. Ani tu peticu nepodepisují. Za Lužánkama 30-40 tisíc lidí a kolik lidí je na e-petici? Rondo, Srbská, sliby nových svatostánků po 30 letech sraní na hlavu podložené ujištěním že včíl pro vás bude naprostý komfort...Bude o vás postaráno na max i na mezikroku se budete cítit jáko páni a paní (na srbské) a co teprve na Velodromu. Teda až postavíme pro Hokej, filharmonii, divadlo, pak ještě univerzální sportoviště pak nový Velodrom za Lužánkama, a pak tedy Nové Lužánky II na Velodromu ... No ty vole ... ano trocha to přeháním ale takto to prostě nějak vidím. V budoucnu prostě uslyšíme nasrané výkřivy, hněv a rozlobení budoucích Zbrojováků (možná přinde i na moc krásné a srdceryvné 50 hlavové choreo v sekci O(puštěná) na srbské mezi kontejnery, až pochopí, až to přinde. Vystřízliví z opilosti slibů. A ono to přinde.

Lži a sliby a v prach Lužánky. Nic inačího neenem Zbrojovákům zostane.

#45206

ivoš | 29.9.2023 19:18 | Příspěvek byl editován

Bohužel politici rozhodují o Lužánkách, na prvním místě jsou u nich peníze, Lužánky jim jsou někde...Ten prostor byl vyhrazen pro sport a ne pro byty, které jsou v Brně extra drahé. Co výstaviště? Tam nechcou byty? Pokud Lužánky padnou, měla by i po 110 letech skončit i Zbrojovka. Už jsem psal, hráči ať jdou do jiných mužstev, je jich tady dost a dělají to lépe než ve Zbrojovce. Ať s Lužánkama skončí i Zbrojovka. Všechno se tady zničilo. Kometě asi nevadí, že je z Lužánek pryč, přitom před pár roky byl plán na novou výstavbu haly a najednou konec a výstaviště!

#45205

Svaťa | 29.9.2023 10:58

V Opavě věřím že vyhrajeme a s touto debatou o Lužánkách nelze nic jiného než souhlasit. Je to však taky o nás, že se necháváme oblbnout těmi, co rozebrali a rozprodali v privatizaci vše co mohli a dneska jsou u koryt zase. Na Zbrojovku chodím již od roku 1971 a nikdo mi nemůže namluvit ty blbosti co se říkají o tom co bylo a jak to bylo, protože jsem tu dobu zažil a se Zbrojovkou jsem projezdil celé tehdy ještě Československo. Už mě chytá vztek a raději končím, ale s určitostí vím, že patříme pouze za Lužánky. Mocná politická mašinérie je hodně silná a vidina obrovských zisků ještě větší.

#45204

Nyvlt | 29.9.2023 10:08

Reaguje na Dzurda: Když už máš potřebu se tady na fóru tak obsáhle vyjádřit ( neříkám, že s Tebou v určitých věcech nes…

Problém je , že Morava nemá téměř žádná celoplošná periodika ( vše je v Praze ) . V Brně jsou jen Zprávy z Moravy , ale to je takové o ničem. Já mu celkem rozumím .

su naštvané na politiky jak si s náma doslova vytírají. Pokud si pamatuji tak při stěhování na Srbskou se hovořilo o dočasném řešení . Nakonec je z dočasného velodrom a někteří fans či kotel dokonce tleskají .
- su naštvané na fanoušky , že nebojují za Lužanky. Pokud tam může být velodrom tak tam mohl stát i fotbalový stadion. Nesouhlasím ,že nejsme silní a nikdo nás nebere vážně. Čeho se každý politik bojí ( do voleb není tak daleko ) tak to jsou veřejné protesty ( v jakémkoliv počtu ) před volbama .
- su naštvané na nové vedení , že jdou politikům na ruku a veřejně prohlašují jak jsou Lužanky mrtvý projekt. Domovem FCZ vždy byly Lužanky - nejdříve Na Rybníčku potom Za Lužankama vše Ponava .
- su naštvané jak hluboko FCZ ( vedení + fanoušci ) kleslo. Jsme snad jediný klub , kdy vedení posílá své podržtašky na df vytvářet optimistickou náladu a omlouvat přešlapy klubu a mnozí jim to baští .

#45203

Dzurda | 29.9.2023 07:59

Reaguje na Moravan: Meslím že zrovna dnes, v den oslav ,,otroctví a drancování Moravy,, je správné den učinit mé zásadní…

Když už máš potřebu se tady na fóru tak obsáhle vyjádřit ( neříkám, že s Tebou v určitých věcech nesouhlasím ), proč se nepokusíš to dát někam do moravskejch periodik.? Třeba uspěješ a pár lidí to přiměje k zamyšlení
Adt. Jsem také moravák a necítím se být čechem !

#45202

Moravan | 28.9.2023 23:00

Meslím že zrovna dnes, v den oslav ,,otroctví a drancování Moravy,, je správné den učinit mé zásadní prohlášení ke kerému se už nějakou dobu u mě schyluje. Nechcu aby to belo špatně vyloženo, bráno teatrálně či jako popud k nějaké akci. Nic takého. Reaguju tímto způsobem, tímto osobním protestem na neuvěřitelně ochočené, hovadské a hloupé jednání neenem fans Zbrojovky. To jak se Zbrojovácký fanoušek nechá vodit mediálními vodiči (a některé znáte), mile laskající po hlavách ty poslušné a verbálně trestající ty co se vzpírají onomu ,,rozumnému,, kroku bez protestu prodat domov a těšit se na pořadí ,,5tý,, stavěný brněnský stadion kde budou moci havrani ze srbské krákorat. Do té doby o ně bude plnohodnotně postaráno na smetišti. Pré. Pré a pré. Pré a pré a navíc minimálně jedno možná. Spíše dvě.

Su hrdé Orel z Lužánek a už fakt dlouho čekám až se budu moci vrátit domů... Za Lužánky! Tam je náš domov a nechápu každého kdo tvrdí něco inačího bo vše ostatní je pouhý azyl. Lhostejno jak dlouho to trvá. Fanoušci Drnovic neměli na výběr před pádem jejich klubu, já na výběr mám. Su dnes naprosto a bytostně přesvědčen že poslední skutečně Zbrojovácký majitel, někdo kdo dělal co šlo a pořádně (cca) každopádně někdo komu ležel osud Zbrojovky na srdcu bylo BOBY. Sám jsem o Zbrojovce poprvé co mi pamět sahá četl ještě v posledních létech socialismu tedy do ´89 a s návštěvy za Lužánkama začínal v ´93, stěžejní pak pro mě je a navždy zůstane nejlepší sezonou rok ´96 ...

V rámcu skládání účtů považuju za nutné uvést na pravou míru také mou dřívější verbální podporu na fórech V.Bartoňkovi což rozhodně není to co by jej u kormidla drželo byť na setinu vteřiny déle a nebylo to nikdy na základě nějakého přesvědčení o jeho schopnostech. Vzhledem k temu jak přes kopírák otupělý mnohdy hloupý volič na Moravě potápí Moravu a temu radostně (bůhví proč) tleská bylo pro mě názvy Moravský klub, vlajky nad stadionem, hymna, vlaječky na dresech ... bylo a je něco jako z říše snů. Jako Moravan jsem musel podpořit, to ináč nešlo. Ale když jsem pochopil že zde schopnosti nésou s těžkým srdcem jsem i já volal (neenem) na zápase se Zlínem ...

Lužánky nésou nějaké nostalgie či projekt ... Lužánky jsou náš domov. Je to veřejné poklad, místo jaké nám může závidět řada fanoušků neenem v republice. Chcou jej zastavět sídlištěm. Pro mě to je jako by chtěl nějaký podnikatel a soukromý vlastník pozemku stavět byty na Špilasu. Prostě nebetyčný nesmysl. Je to Svatostánek, místo kde je snad 20 nejvyšších a nedostižitelných návštěv v lize. Lužánky a schopný a reálný projekt je to co Zbrojovka skutečně potřebuje ... Lidi by tu zase byli. A nebylo by jich málo. Byli by tu ve velkém a o tom nepochybuju. Vůbec nebudu spekulovat co za to mají nebo nemají či ti co enem činí dobře ďáblu nevědomky ti kdož ,,pod různýma argumentama prodávají lidem ,,rozum,, (= udržují stádo pěkně v klidu) ,sou mi ukradení ... Lidi až prozřou ...bude pozdě. Pak pochopí že opuštěním Lužánek pohřbili neenem Zbrojovku ale i její v pravdě evropský potenciál. Nedovedu si představit že by se podobné sranec děl Baníkovcům nebo Bohemákům ... Neuvěřitelně odevzdaný a laxní přístup fandů Zbrojovky k něčemu tak unikátnímu jako jsou Lužánky, je podle mě na světě skoro až unikátní...V tym špatném smyslu. Bohužel.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Dnes tedy jako hrdé Orel z Lužánek zahajuju osobní protest ve kterém ani korunou, ani vteřinou ani slovem prostě nikde a nijak nepodpořím Zbrojovku Brno a to do doby kdy se Zbrojovka po právu vrátí za Lužánky či bude naprosto nezpochybnitelné že za Lužánkama alespoň vznikne nezpochybně nezastavitelné mládežnické centrum = nikdy žádné nové sídliště ani nic podobného...Lužánky prostě budou navždy Zbrojovka. (Nebude to pro mě jako každodenního aktivistu Moravského a Zbrojováckého snadné ,ale jak jsem psal, narozdíl od Drnovických/Vyškováckých fandů mám na výběr a proto volím takto)

A den kdy se za Lužánkama toto nenaplní a např. se začnou stavět byty, tak ten den budu považovat za zánik Zbrojovky Brno. Ten den začnu archivovat všechny BOBY/Zbrojovácké relikvie, zarámuju dresy a šály pověsím na čestná místa jako trvalou vzpomínku a připomínku na klub našich srdcí. A teprve tehdy (pokud to nastane) se Lužánkám bude moci říkat Nostalgie. To ovšem bude již platit o celém klubu Zbrojovka Brno.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


(Na tomto fóru budu poměrně aktivní do doby než mě někdo nezabanuje nebo budu chcet tehto endemita nechat také vyhynout)

#45201

ivoš | 27.9.2023 21:36 | Příspěvek byl editován

Kdo ten fotbal tady dá do pořádku? Když se nepostoupí, tak se zase budou prodávat hráči a tak dokola? Kde byl fotbal v Brně a kde ve Vyškově a jak je to teď! Ti hráči nemají žádnou snahu! Pokud nebude razantní změna, tak ten fotbal fakt ukončit, tolik mužstev a hráčů je v Brně a nejsou schopni dat dohromady solidní mužstvo! Sledovat Zbrojovku je za trest. Co na to trenér?

#45200

Moravan | 27.9.2023 21:26

Sice v tomhle prostředí pragočekském je trochu s podivem s v tym rýpat a pozastavovat se ale fakt je ten že los byl prostě nelegitimní. Vznikla chyba a ta musela být napravena což si myslím že je v pořádku. Další události nechám bez komentáře raději.

#45199

Nyvlt | 27.9.2023 18:45

V Opavě první poločas hrůza , na druhou stranu jsem rád , že se dala příležitost mladým . Vyškov porazil Teplice a hráli hodně dobře , rozhodně mohli vyhrát vyšším rozdílem , šancí bylo dost . Jenom se potvrzuje co jsem tady už zmínil , že mají mančaft na ligu.

#45198

ivoš | 27.9.2023 18:25

Proč chtěli přelosovat? Stejně projeli. Ti namistrovanci ze Sparty mají vždy kliku!!!! No Ševčík se musel ukázat!

#45197

Svaťa | 25.9.2023 10:43

Do B týmu se vrátil Peter Štěpanovský a i když má již svoje roky, tak si myslím, že by áčku ještě dokázal pomoct. Zápasové tempo by celé asi nezvládnul na jeden poločas určitě ano.

#45196

Svaťa | 25.9.2023 10:34

K bojácnému výkonu Zbrojovky nelze nic dodat a musím konstatovat, že Vyškov byl jednoznačně lepším týmem po všech stránkách. Tečka

#45195

Moravan | 23.9.2023 19:56

Naštěstí jsem viděl pouze chvíli a už jen z těch krátkéch úseků bylo zcela jasně patrné kde fotbal jako takový je a kde nikoliv ... A to nemyslím na popud afrických týmů... To není cesta a ani s takovou nesouhlasím.
Popravdě jsem ani neměl zájem se dívat. Zbrojovka nemá v té otřesné 1.lize co pohledávat.

Podíval jsem se na komentáře u odvolání kouče Komety... Zajímavé teze a teorie ... Hlavně tedy na adresu šéfa Komety ... Skoro to vyznělo že je velmi úspěšný Bartoněk.

#45194

Nyvlt | 23.9.2023 19:36

Vyškov byl lepší celý zápas, přehrával nás a fakticky k ničemu nepustil. Byli rychlejší , pohyblivější , hraje jim levá i pravá strana a vědí o sobě. Pokud posílí obranu , která občas zmatkuje a zlepší přímočarost v zakončení tak mohou uspět i v lize. Bohužel to o nás neplatí, pokud to trenér nevidí a prohlašuje jak si to sedá , podíval bych se po jiném trenérovi . O naší nemohoucnosti vypovídá i statistika zápasu : držení míče 45 % - 55 % , střely na bránu 1 : 4 , rohy 1 : 2 .

#45193

ivoš | 22.9.2023 21:05 | Příspěvek byl editován

Absolutně se nedaří Kometě, mělo by se naopak dařit Zbrojovce, ale mám obavy, že tady hokej i fotbal jde do kytek! Hráči na to vyloženě kašlou!!!! Když je primátorkou žena, tak ten sport je v Brně na nic.
Po roce 1989 nechali zruinovat oba stadióny a kolik firem tady skončilo a končí viz Zetor. O postavení Moravy zbytečné mluvit.

#45192

Moravan | 22.9.2023 16:36

Reaguje na ivoš: Doufám, že příště Vaňkovou a ODS praví Zbrojováci nebudou volit!! X let se vymlouvali na Procházku a…

Ano bojovaly a nejenom Bohemáci ale skoro všici a o to jde... Dnes jde o to aby se fanouškovská obec zdržela všeho a držela hubu až se zastaví legenda za Lužánkama. Proto sou ve hře prachy, zaplacené proslovy legend (povětčinou bohužel stupidní) ,otáčení skálopevných názorů (ty ještě bohužel stupidnější), ovlivňování veřejného mínění různými způsoby (např placenýma fanouškama, rádoby neutrálníma vnějšíma neutrálníma pozorovatelama vnitřího prostoru a dění v klubu, či neutuchající argumentací na vybraných místech a fórech) ... Prostě všechny přesvědčit že to nejlepší co mohou fanoušci udělat je držet hubu a modlit se za velodrom ... Nedovolit zvednout se vlnu odporu která by dovolím si říci v drtivé většině skutečných fanouškovských obcí vznikla ... Pak až bude po Lužánkách bude všem všechno jedno. Chcete velodrom nový satek? Nesou prachy : budte na srbské ta vám stačí šašci ... Tohle je budoucnost.

Bohužel hloupý a ochočený Brněnský fanoušek nechápe že není členem vedení, není na radnici a rozhodně jeho úkol není souhlasit, podporovat a kývat na každé hovno co od těch odpadne ... Fanoušek má být což dnešní Zbrojováci v globále ani omylem nejsou OPOZICÍ, která vytáhne do boje když je fakt potřeba, nenechá si srát na hlavu a nedovolí aby placení členové fanouškovské obce ovlivňovali mínění ,názory a směřování nejenom kotle která negativně ovlivní prostor a dění jejich vášně ...

Ale to sou kýble hrachu na zeď což dobře víme ...

#45191

Nyvlt | 22.9.2023 12:19

něco málo od našeho příštího soupeře. Vyškov pořádal Danube - Moravia cup , turnaj výběrů do 17 roků ze 6 zemí. Vyhrálo Srbsko , které nás výběr Jižní Moravy porazilo ve finále. Pominu - li , že se nebojí nazvat mezinárodní turnaj Moravia tak tam bylo vidět několik šikovných kluků. Doufám , že naši skautíci bedlivě sledovali všechna utkání .

K zítřejšímu špilu , chci pro FCZ 3 b , ale při jejich současné formě budu rád i za jeden , tak uvidíme .

#45190

ivoš | 21.9.2023 19:17 | Příspěvek byl editován

Doufám, že příště Vaňkovou a ODS praví Zbrojováci nebudou volit!! X let se vymlouvali na Procházku a najednou penízky a byty! Areál za Lužánkama je pouze pro sport! Pro peníze někteří jsou ochotni udělat vše, že prý atraktivní pozemky, na výstavišti mají ještě atraktivnější. Legendy berou výstaviště a Švancara taky, bohužel! Jak vylepší Srbskou? Nechcou tam taky byty? V Brně je už možné všechno, to máme vedení.
Bohemians by za Ďolíček bojovaly.

#45189

Nyvlt | 21.9.2023 16:10

K Lužankam uvedu jako poslední malou statistiku : FCZ odcházelo z Lužanek na Srbskou v sezoně 2001 / 2002 a to pod názvem Stavoartikl . Prvních 5 utkání se odehrálo ještě za Lužankama s průměrnou diváckou návštěvou 10 080 diváků. Po přesunu na Srbskou ve zbývajících utkáních klesla průměrná návštěvnost na 4 804 diváků. Skončili jsme v sezoně na 8 místě a hráli za nás Pacanda , Kadlec , Polák , Přibyl atd. Ani tato jména a solidní fotbal nedokázal diváka na Srbskou přivést. LUŽANKY TO NENÍ JENOM NĚJAKÁ NOSTALGIE TO JE GENIUS LOCI , KTERÝ PŘITAHOVAL DIVÁKA.

Bohužel nový majitel stejně jako ten současný možná prosadí ( pochybuji o tom městský politik si jej natře na chleba ) nový stadion, ale jakmile zjistí , že tam moc lidí chodit nebude tak klub prodá , do medií plácne nějakou hovadinu podobně jako prohlášení o mrtvém projektu a bude vymalováno .

#45188

Moravan | 21.9.2023 15:43

Když si to čtu znova a znova ty články tak to je perla za perlou fakt ... Totální šaškárna skoro to vypadá na aprílový duben.

- Lokalita není vhodná pro sportoviště - bude se tam ale stavět nový velodrom.
- Rezidenti chtějí ulevu - ano toho dosáhnou razantním zvýšením počtu obyvatelstva/aut/potřeb v místě kde dnes žádní nejsou a v případě stadionu by tu byli 30x do roka.
- Náklady na bourání sou moc drahé proto nemůžeme stavět stadion za Lužánkama. - Jednoduší a levnější jej bude postavit na Velodromu kde se zbourá jiný/vyřeší se pozemkové/ a katastrální spory/a ten se pak postaví za Lužánkama znova
- Jedna legenda říká že Lužánky jsou nostalgie a že si ji pamatuje pouze dnešní generace ... - Jakože lidí ve věku cca 40let+ je málo? Ve článku pak ale vzívá krásnou archaickou variantu přecházení ze stadecu do stadecu .. A to si pamatuje kolik lidí proboha? A to se nebavím o reálné akční využitelnosti v dnešní době.
Kdy naposledy spolu Kometa a Zbrojovka spolupracovala natož komunikovala?
- Švancara ztratil visací zámeček někde a pak pochopil že to nemá smysl. Komické. (Ironie samože)
- Nový vůdce považuje Lužánky za mrtvý projekt...
Copak je asi nutí k takovým vyjádřením když s městem nemají nic společného a ani s Lužánkama a tedy se k tomu nemusí nutně vyjadřovat když vše má pod patronátem město ? No proč pak asi.

Ono vůbec to krásné přesídlení stadionů zní jako ze šejkových pouští. To bude doslova světová šou ... Na velodromu Nové Lužánky II a za Lužánkama Nový Velodrom. Rezidenti v Nových Lužánkách I (za Lužánkama) a město bude mít úlevu s novou rezidenční čtvrti s novým nákupákem asi 100 m vedle stávájícího NC Kenig a já se vážně těším na první článek proč nemůže být stadion na velodromu

Ale pravda jedna je ta že voliči mají to co si zvolili a volí ... Jako voli. Ne všichni samozřejmě.

#45187

Svaťa | 21.9.2023 13:00

Ono se pořád mluví o novém stadionu na místě kde je nyní velodrom, ale nikdo zatím neřekl, kde na to vezme Brno další miliardy když už nyní je zadlužené na 50 let dopředu. Co takhle prodat Brno jako celek a bude vymalováno.

#45186

Nyvlt | 21.9.2023 06:55

1) poslední borec co se staral o FCZ a fotbal byl Hrstka. Od té doby majitelé včetně těch nových jenom sosají a následně prodají. Bohužel jsem absolutně skeptický k majitelům , kteří souhlasí s likvidací Lužanek a nebojují .

2) jediné místo kam by se brněnský fanoušek vrátil v nějakém uspokojivém počtu jsou Lužanky . Nechodí na Srbskou a dle mého nebudou chodit ani na velodrom. jistě přijde jednou či dvakrát prohlídne jak je postaveno a vykašle se na další chození . Nesrovnávat s hokejem tam je to naprosto jiné . Nový stadion s návštěvností 2000 lidí je k ničemu. Tady nejde jenom o stadion a chladné výpočty kde je to lepší , ale musí jít i o diváka ( návštěvy ) a fotbalovou atmosféru. .

3) nenašel jsem jeden jediný relevantní argument proč za Lužanky nejde dát fotbal , ale velodrom nevadí. Navíc výstavbou bytů nastane nárust dopravy na Provazníkové i Sportovní . Prostě řešení jak u idiotů .

4) z čeho jsem ovšem totálně rozčarovaný jsou mlčící ( poslední protest byl pochod za Lužanky ) nebo dokonce tleskající fans . Za posledních 10 - 20 roků se z hrdých zbrojováckých fanoušků stalo ohebné želé vděčně přikyvujících každé blbosti . Posledních 10 roků majitel ovládá fanouškovský názor nastrčenýma optimizmem přetékajícíma " figurkama ", které neustále plácají jak to je bezva , že to jinak nejde . To dříve nebylo a bohužel noví majitelé v této tradici pokračují. Nedokáži si představit, že by takto připodělaně reagovali např fans Bohemky pokud by jim byl brán Ďolíček .

5) likvidací Lužanek ( do poslední chvíle žila naděje na nějaké smysluplné fotbalové řešení ) končí původní FCZ. Otázkou je kolik nás u toho nového progresivního a báječného ještě bude.

#45185

Moravan | 20.9.2023 22:32

Švancara vyhrál participační projekt města Brna s příznačným názvem ,, Dáme na Vás,, a mělo tam být tréninkové centrum pro mládež. A dnes velký zastánce stadionu ,,že to chápe že Lužánky musí padnout,, ... No myslím že je tím řečené mnoho a dal za pravdu jeho mnohdy až vulgárním kritikům. Dodnes jsem doufal že bude rovný. Řekl bych že těžký peněžní vak asi něco váží a nebo na něj něco mají...kdo ví ani mě to nezajímá.... No a když už teda uhne a přestane bránit Lužánky ať mlčí. Aspoň ať mlčí a nic nechápe. Hlavně proboha ať nic nechápe a jde raději trapčit se slizákem šmicrem do tikitaka ...

Co mě už nepřekvapuje je že napříč FB se šíří skoro až nadšení jak se bude na výstaviště familiérně již vystec chodit do nového chrámu. Ano chrámu. najednou má někdo pocit že když mlčky pustíme Lužánky že se bude po 30 letech něco hned stavět. a navíc chrám. Nikdo z nich si asi ani nevšímá té dlouhé řady podmínek aby temu tak bylo... Takže znova pro idioty... Srbská je stadion který snese měřítko stadion (i když se zblitím) takže sněhurka objedná nové modré pásky na stěny, pár kontejnerů a cedulek se zázemím pro zdravotníky, nastříkají se sedačky a tradá ... Nový statek? Proč? Hlupáky slibem nezarmoutíš.

Dresy, šály, propriety ... dám zarámovat. Kamoš získal dvě origo vlaječky co vlály nad statkem ... Tolik let nechce pustit ani jednu ... třeba jej konečně o ni pumpnu...

Den kdy se začnou za Lužánkama stavět byty pro mě umře Zbrojovka Brno.

Su hrdý Orel z Lužánek, ne nějaký uřvaný havran ze smetiště srbská či výstaviště nebo kam ukáže nějaký developer. Tohle podporovat nebudu. Umřu (fanouškovsky) se Zbrojovkou s ní a za Lužánkama.

Tohle není psané v emocích...připravuju se na takovou variantu již dlouho a vše umocňuje až zoufalý nezájem veřejnosti. Jako Moravan sledující jak každým dnem laxností ztrácí Morava díky svým protektorům další a další své poklady, přichází pomalu o vše a stává se českou zahradní dovolenkovou kolonií s vínem a občasnými hody. Jako bonus bude dovoleno vychovávat mladé pro sraltu. A možete si vybrat esliva budete fandit sraltě nebo srávii. Ani za 30 let nebude MFK Zbrojovka (pokud bude) na novém statku.


#45184

ivoš | 20.9.2023 19:44 | Příspěvek byl editován

Tím stadiónem pro mě Vaňková a Zbrojovka skončila. Za Lužánkama zatím mělo být centrum pro mladé. Srbskou moc nechcou opravovat! Zbrojovku zrušte, nemá smysl vychovávat hráče pro odpornou Spartu! To se může stát snad jen v Brně. Stavte si byty na výstavišti a Lužánky nechte sportu!

#45183

Nyvlt | 20.9.2023 18:29

Švancara - staré / nové vedení - fanoušci . Švanci kecá - vedené leze politikům do ... - fanoušci nejsou schopni protestu. Z FCZ se stává průměrný čecháčkovský klub , který bude dodávat talenty do Prahy za potlesku většiny . Naprosto se vytratila hrdost na zbrojováctví na moravanství na Brno . Potom se budou všichni podivovat , že ani na nový stadec lidi chodit nebudou .

#45182

Svaťa | 20.9.2023 17:45

Mě mrzí ještě jedna věc a to, že s tím vším souhlasí i Petr Švancara. Tak velký bojovník a srdcař podporuje takovou prasečinu. Ale nový velodrom pro cyklistiku tam být může. Není to nějak divný ? Kometa s tím novým bastardem / nová multifunkční hala / nechce mít taky nic společného a nenašel se ani správce celé haly, to už taky něco znamená a v médiích se k tomuto nesmyslu vyjadřují taky velmi negativně. Jsou to vyhozený peníze do černé díry. Kdopak si asi namaže kapsu ????

#45181

Moravan | 20.9.2023 16:53

Su rád že jsem si to s nenávštěvama Zbrojovky přečetl a nebyl jsem to já kdo to napsal jako první ...
Su za to opravdu rád že jste to zmínili. Už dříve sem říkal že na srbskou já žádnou diváckou vlnku zvedat nebudu a nikoho navíc tam vodit nebudu. Vedení na to sere, město akorát se nějak napakovat, no prostě nene ... Pro mě v momentě budoucího položení Lužánek které nemá žádné smysluplné opodstatnění (krom evidentního develo tunelu) končí existence Zbrojovky. A bůhví kdo vše v tym jede ... možná se v budoucnu budeme divit.

Obligátní výmluva na rezidenty kteří 20x za rok lezou po stropě kvůli fotbalu je vtipná. Rezidentům bude vždy něco když se jich bude někdo ptát. Oni bydlí v centru Brna které 18 hodin denně zní auty ale pro občasné zápasy se to jako výmluva hodí. 2x tak když prostě nic na taléřku nemajů. Škoda že ten Švancara taky.

Vyplývá z teho jediné. Ti co tahajů za nitky za provázky se nažerou vznikne nová čtvrť a nesmyslně rezidenčně zastavěné území (trvalé zvýšení provozu např) budou hledat dále kde se naprat lovema... A především Brno a i Morava a její obyvatelé přindou o další svůj klenot... A ten už se nikdy nevrátí. A fanoušci nebudou mět zase možnost jezdit na pořádné stadium, pořádné stadec které akorát na Brněnsku dokážo vyprodat, ale prostě budou jezdit po saméch MFK ... No a pak ta slavná prago že ... no nakoenc i těm to vyhovuje...

Bohužel domácí volič Brňan je tak omotaný a ochočený že prostě bude raději tiše v koutku žádat něco málo no klidně i 10 tisíc (viz na správňáckým fóru) aspoň že si tam sedneme do čista ... Nechápe že od toho aby vycházel vstříc mocným tu není... On něco chce má jít do ulic, demonstrovat, dělat petice a křičet společně my chcem zpátky za Lužánky a ukazovat na každého kdo temu bude bránit, My nechcem přijít o náš klenot a cheme pořádný stadec !!! Ale bohužel...

Místo teho se spokojí s nějakým post pátým projektem až na ně donde řada kdesi kamsi ... No logicky to prostě dopadne tak že dalších 30 let zůstane na zavšivené Srbské ... Tak to je. Já už se teho nedožiju ale věřím že pravdu mět budu. Sněhurka faňková može kecat co enem chce stejně jako celá 6demolka.

No ale samože si při té parádě nikdo skoro nevšimne že za Lužánky se budou resp majů dříve než fotbalové stavět stadion atletický a cyklounský ... Nebyla náhodou lokalita nevhodná pro budování sportovišť? A´t dou do prdele kundy.

Každopádně zabitím Lužánek se zabije Zbrojovka a zabije se i její potenciál který i z tohoto místa plynul.
Ze Zbrojovky se stane skutečně lokální průměr klub který bude z první či na ukázání prodávat hráče do sralty a který už ani nebude vyhlížet světlé zítřky. Nebudou. Prohráli jsme. Hrdí Orli ze Zbrojovky prohráli (prohrají). A jak se zdá skoro nikomu to nevadí. Já vím vždyť na stadec si možeme zajet do prahe na letnou ... že?

Tak jak sem říkal budou se v míchačce mlet hovna a jediné co bude že na jejím koncu nebudeme mět Lužánky už navždy ... Nic inačího už nebude.

Mosím valit zpátky do hokny ale eště si k temu cosi napíšu. Věštím Zbrojovce dalších 30 let bez stadecu. (srbská není stadec a není pro Zbrojovku...)

#45180

Nyvlt | 20.9.2023 14:52 | Příspěvek byl editován

Tak stadion ofiko na Velodromu. Dle mého nejhorší možná varianta protože výstavbě má předcházet nejenom vybudování nového velodromu , ale i atletického stadionu. Navíc Komárov kam se májí nová sportoviště stěhovat požaduje ( podmiňuje souhlas ) protipovodňová opatření. Projekt na 20-30 roků pokud to dobře půjde.

Čemu nerozumím , že s tímto projektem souhlasí a podporuje jej klub . Je to očividná politická prasečina na fotbal v Brně a na fanoušky FCZ. Především proto , že Lužanky jsou soudně odblokované a bourat / stavět se může téměř okamžitě. Klidně i jiný projekt než předražený Hrůšův stadion a dostupnost je lepší než u BVV. Z článku a vyjádření zainteresovaných jsem se fakticky nedozvěděl proč by nemohl být stadion za Lužankama zbourán a na jeho místě postaven nový .

Mám to nastavené podobně jako Svaťa . Na nový stadec - velodrom chodit nebudu a myslím si , že nebudu sám. Pokud nastal pokles návštěv přechodem na Srbskou tak tady to dle mého bude pokračovat . S hokejem a hokejovou halou to nelze srovnávat. Navíc FCZ hraje za Lužankama ( nejdříve Na Rybníčku ) potom přes silnici Lužanky od r. 1930 a za takovou tradici se mělo víc bojovat , politikum nepřikyvovat a tvrdě na ně tlačit .

#45179

Svaťa | 20.9.2023 09:30

Přišla ke mě zpráva, že se Zbrojovka dohodla s městem Brnem o stavě nového fotbalového stadionu na místě velodromu v Pisárkách. Nevím co je na tom pravdy, ale na každém šprochu je pravdy trochu a to pro mě znamená po 50 ti letech konec návštěv na zápasech svého klubu. Asi to zkusím chodit pak na Líšeň.

#45178

Dzurda | 16.9.2023 10:06

#45177

ivoš | 16.9.2023 10:02 | Příspěvek byl editován

Matěj Hrabina SC Pustá Polom.
To šel dost dolů, asi to vzal na chvilku. Tady nebyl určitě horší než jiní!
Hra Zbrojovky se musí zlepšit. Ten los nic moc. Opavu 2x v tak krátké chvíli neporazíme!
Alli odešel, tak druhý Alijagič by ho mohl nahradit. Je fakt dobrý, že dal přednost Zbrojovce před Slávií, kolik hráčů by to udělalo?
Mužstvo je potřeba dál posílit.

#45176

Nyvlt | 15.9.2023 19:31

Máme sice 3 body , ale po fotbalové stránce špatný a na 1 ligu by to rozhodně nestačilo . Nejsme schopni hrát nátlakově , nejsme schopni hrát přímočaře , máme soupeře 35 minut v deseti a nejsme schopni jej zamknout a vytvořit si trvalejší tlak . Jasně dobré body o to se hraje , ale musíme změnit styl hry , pochodový fotbal opravdu nemá budoucnost . Nejlepší u nás Kronus a to především proto, že hraje jednoduše a přímočaře .

#45175

ivoš | 14.9.2023 19:27 | Příspěvek byl editován

Tak se bude losovat znova. Že ta Zbrojovka má takové štěstí, to je vidět, jak na ňu všichni s....., ale rabovat jí hráče, tak na to je dobrá a dávat ju v TV.
Mám obavy, jak zítra budou hrát, pokud někdo nechce hrát na 100 %, tak ať vypadne.
Ještě ke stadiónu, buď Lužánky a nebo Srbská. Byty ať si staví jinde!

#45174

Moravan | 14.9.2023 18:07

[odkaz]

Pro ty kerým unikla nová maketa...

Takže z odporné srbské ijiného klubu na debilním místě moderní stadion pro 20 táců a na milé fakčr by s Brnem počítali pro zápasy nějakých mládežnických reprezentací Tu máte ohlodané kostičky špíny, hostiny ty si dotujete tu u nás v práglu.

Důstojné prostředí pro Moravu teho se za mého života nedožiju.

A su moc zvědavé na to co přinde nyní za Lužánkama .. amfiteátr to určitě nebude ...

#45173

Nyvlt | 14.9.2023 15:17 | Příspěvek byl editován

Čeko/ prago burani na svazu nejsou schopni vylosovat ani pohár dle regulí ,které si schválí . FCZ a moravské kluby nemají žádat nový los , ale obnovu moravské komory a podíl na řízení soutěží .

#45172

ivoš | 11.9.2023 21:21

Brněnský fotbal jde ruku v ruce se Zetorem, který prodal brněnské haly a výroba se přesouvá do Indie. Co tady zbyde? To se budou stavět byty, tak jak by rádi za Lužánkama? Čím se budou lidi živit, když tady nebudou firmy?

#45171

Svaťa | 9.9.2023 11:59

Omlazují všichni a to nejen v naší 1.lize, ale je to trend současného světového fotbalu tak proč to nezkusit i tady. Jde o to, aby si to sedlo a začali hrát to, co se od profesionálů očekává. Jestli to někoho v klubu kde hájí naše barvy nebaví a nechce hrát a běhat, tak tady nemá co hledat a měl by jít tam, kde o něho bude zájem. Je to jejich zaměstnání a zároveň i zábava. Já musím taky makat každý den a nikdo mě nic zadarmo nedá.

#45170

Moravan | 9.9.2023 11:51

+ k těm příchodům do vedení ... po článku se sraltou vyšel s nově příchozím další s titulem Zbrojovka se neodmítá ... Což chápu také jako vzkaz a směr k dalším pozitivním změnám....

Na Zbrojovku za Lužánky !!!

Načíst další