Přihlásit | Registrovat

Seznam článků

S bodem z Hradce do Opavy
23. 3. 2017 17:06

S bodem z Hradce do Opavy

Zápas s Hradcem už proběhl před několika dny. I přes slibný a bojovný výkon znovu potvrzujeme pozici remízového krále a po několika spálených tutovkách odjíždíme do Brna s jedním bodem. Sice jsme znovu nedali gól, ale na druhou stranu už jsme gól více než 450 minut nedostali. Doufejme, že tuto sérii protáhneme i do dalšího, tentokrát pohárového, utkání.

V neděli do Hradce
18. 3. 2017 16:19

V neděli do Hradce

Neděle se kvapem blíží a tím pádem i den dalšího zápasu, ve kterém odskočíme antifotbalistům ze dna ligové tabulky. Jedná se také o skvělý trénink před výjezdem do Opavy, kde budeme, jistě posíleni tříbodovým ziskem, usilovat o postup ze čtvrtfinále domácího poháru a pokračování naší cesty do pohárové Evropy.

Trpasličí okénko II.
17. 3. 2017 21:37

Trpasličí okénko II.

Po odmlce je tu opět všemi milovaná rubrika, ve které se podíváme na příběhy těch, kteří kdysi nosili brněnský dres a nevážili si jej. Pro některé je naše rubrika údajně za čárou. Dostala se tedy dál, než se ve 20. kole dostali například Alois Hyčka nebo Miro Keresteš, kteří hřiště sledovali jen z dáli. Při betonářské zrůdnosti, kterou předvedla Bohemka u nás v Brně asistoval neviditelný Marković a především stoper Buchta. Dnešní okénko toho tedy přinese více než dost!

Do Opavy taxíkem!
17. 3. 2017 11:29

Do Opavy taxíkem!

Při losování domácího poháru k nám byl los shovívavý a nadělil nám přijatelného, ale zároveň velmi atraktivního soupeře. Zřejmě už pro nikoho nebude žádnou novinkou, že na své cestě do Evropy teď Zbrojováci smetou polské kopáče z Opavy! A aby nikomu nebylo po Zbrojovce moc smutno, vyplní nám toto pohárové utkání reprezentační pauzu.

Novinky okolo Zbrojováků
16. 3. 2017 16:51

Novinky okolo Zbrojováků

Jak jsme již na diskuzním fóru avizovali, čeká nás v průběhu jara ještě pár překvapení a změn spojených s naším klubem a tím pádem i s naším občanským sdružením. Proto každý, komu není dění okolo Zbrojovky a Zbrojováků lhostejné by měl dočíst až do konce.

Klokani ubetonovali bod
13. 3. 2017 18:56

Klokani ubetonovali bod

Od sobotního zápasu asi každý z nás očekával trochu víc. Hlavně po nadějných výkonů ze začátků jara, kdy byla naše hra výborná a prostě jen chybělo pár gólů. Bohužel Cajzlové evidentně nepřijeli hrát fotbal a v kombinaci s výkonem dobytka v dresu rozhodčího a smůlou, která se nás znovu držela aje z toho zase jen plichta. Bod, který nám tihle zelení lemplové ukradli, musel klokaním fanouškům rozzářit oči stejně, jako když si můžou střelit pořádnou dávku.

Na klokana!
9. 3. 2017 11:55

Na klokana!

Máme za sebou velmi zdařilý výjezd, který podtrhl slibný rozjezd jara. Hráči se snaží a za naši Zbrojovku zase bojují a co je nejdůležitější tak už zase i bodují! Je sice ještě velmi brzy, ale vypadá to, že by po nějaké době soupeři mohli mít z Brna zase respekt. A to nejen na hřišti, ale po výkonu nás všech Zbrojováků na tribunách v Hradišti, by všichni mohli mít respekt i z nás fanoušků. Pojďme to potvrdit v sobotu proti vačnatcům!

Trpasličí okénko
7. 3. 2017 21:54

Trpasličí okénko

V posledních měsících a letech se okolo našeho oddílu objevila spousta lidí, která za různých okolností odešla buď přímo z našeho klubu, případně se zbytečnými řečmi a přehnanou pompézností posílila naše rivaly. Jednalo se o hráče, kteří poté velmi rychle zapomněli na to, kde začínali nebo kde se jim dařilo a kde jim všichni leželi u nohou. Tito lidé si proto od Zbrojováků zaslouží jen výsměch a nebo lítost. Posledním takovým případem byl odchod hráče, který podlehl příkazům zlé trpaslice a ze Zbrojovky doslova utekl. Díky tomu se stal titulárním hrdinou naší nové rubriky, kde budeme sledovat jak se daří těm, kterým bylo Brno malé a chtěli se posunout dále.

Ze Slovácka vezeme plichtu
5. 3. 2017 18:47

Ze Slovácka vezeme plichtu

V sobotu se odehrál jeden ze zápasů jara, kdy se naši borci vydali na horkou půdu Slovácka. Kromě hráčů na zápas vyjížděly také stovky Zbrojováků, kteří hnali tým za výhrou. Nakonec i přes spoustu neproměněných šancí odjíždíme s remízou. Slušný výkon Brno předvedlo nejen na hřišti, ale hlavně i v hledišti a my tak ukázali, že Zbrojováci jsou na Moravě pořád číslo jedna a Zlín a Slovácko se nám můžou jen z uctivé vzdálenosti dívat na záda!

Tak jsme se zasmáli a jedem na Slovácko!
1. 3. 2017 22:49

Tak jsme se zasmáli a jedem na Slovácko!

Minulé kolo pro nás mělo spoustu důvodů k radosti a pobavení. V prvé řadě porážka Liberce, kterému jistil záda, zpoza postranní čáry, ten jehož jméno se během jeho vysedávání na střídačce už dávno zapomnělo. Když už mluvíme o střídačce, slušelo by se zmínit také manžela trpaslice, který lavičku leštil také a zatím to vypadá, že ve svém novém angažmá nahraje asi stejně minut jako Rosický po návratu do Sparty. Ta zatím jako každý rok sleduje první místo s uctivým odstupem a letos navíc až z třetího místa, což je pro každého Zbrojováka ještě hezčí pohled! A v neposlední řadě také ukázková potupa Pilíka a jeho spoluhráčů, kteří si konečně dokázali, že nejsou žádnými fotbalisty, ale za to umí pěkně sbírat banány, které napadaly do jejich sítě.

Autovýjezd na SLOVÁCKO
23. 2. 2017 12:48

Autovýjezd na SLOVÁCKO

Ligové jaro už se znovu naplno rozběhlo a v jeho úvodu nás hned čeká jeden ze zápasů jara. O prvním březnovém víkendu se vydají hráči Zbrojovky na horkou půdu do Uherského Hradiště. Zápas, který mívá tradičně bouřlivou atmosféru, okoření ještě fakt, že brněnské povede z lavičky bývalý kouč Slovácka Svatopluk Habanec. Hráči budou také spoléhat na výraznou podporu fanoušků Zbrojovky, kteří na toto utkání každoročně vyjíždí v hojném počtu.

Z Teplic vezeme plichtu
21. 2. 2017 21:11

Z Teplic vezeme plichtu

V sobotu se v Teplicích odehrál zápas našeho skvělého brněnského klubu proti Teplicím. Zápas byl zajímavý hned z několika důvodů. Poprvé od osudného srážky z bosenským hovadem se v základní sestavě objevil náš kapitán. Další věcí, na kterou se všichni přihlížející těšili byl moment, až za Teplice bude pod naším sektorem běhat manžel trpaslice. Pro něj byla přichystána i výzdoba sektoru hostí, ale o všem více v článku!

Do Teplic za kapitána!
15. 2. 2017 22:02

Do Teplic za kapitána!

Liga je zase tu a Zbrojovka na úvod jara zajíždí do Teplic! Po dlouhé pauze je to opět tady... Začíná nám jarní polovina sezony a úvod to bude opravdu pikantní pro všechny rozumně smýšlející lidi, logicky tedy pro nás všechny fanoušky brněnské Zbrojovky. Borci v sobotu zajíždí do Teplic, které jsou vším možným jen ne městem fotbalu. Všichni z nás to mají ještě v živé paměti, když bosenské čuně a fotbalový řezník ve službách Teplic Ljevakovič, předčasně ukončil sezonu našemu vlasátému spasiteli Pavlu Zavadilovi! Celé toto pochybné pohraniční město tehdy vykřikovalo, že se v žádném případě nic nestalo a našeho kapitána, který by mohl celou tu modrožlutou sebranku vyučovat fotbalovosti, nařklo z neférovosti a co hůř simulování! Nakonec se samozřejmě ukázalo, že kapitán nikdy nelže. Kdy jindy by se tedy měl Zavoš vrátit na hřiště, když ne proti této pakáži?

Zbrojovka TV na internetovém videoportálu youtube.com
7. 2. 2017 16:50

Zbrojovka TV na internetovém videoportálu youtube.com

Abyste viděli, že Zbrojovka ani v zimě nespí, přidejte se mezi odběratele a sledujte nejnovější videa a přenosy ze zápasů právě teď!

Co náš čeká na jaře?
22. 1. 2017 18:56

Co náš čeká na jaře?

Krátký popis toho, co všechno se odehraje v následujících měsících Ačkoliv do začátku jarní části sezony zbývá ještě více než měsíc, neuškodí si připomenout co všechno nás ve druhé polovině ročníku 2016/2017 čeká. Vezměme to tedy popořadě...

Zbrojovácká klávesnica je tu!!
2. 1. 2017 22:50

Zbrojovácká klávesnica je tu!!

Do nového roku si pro nás oddíl nachystal překvapení! Každý vlastník chytrého telefonu s operačním systémem Android a nebo iOS si nyní může stáhnout stylovou oddílovou klávesnici!

Končí nám rok 2016
23. 12. 2016 17:54

Končí nám rok 2016

Tak už za sebou skoro máme další rok, který byl místy veselý, ke konci pak spíše smutnější, ale i tak stál za to! My přeje všem Zbrojovákům a dalším lidem dobré vůle, kterým není osud našeho oddílu lhostejný, veselé Vánoce, klidné prožití posledních dní roku 2016

Podzimní ostuda
14. 12. 2016 20:03

Podzimní ostuda

Tak za sebou máme kompletní podzimní část ligového ročníku a je nutno dodat, že konečně! Zřejmě každý, kdo měl s naším týmem něco společného, si musel během tohho čtvrt roku ukroutit hlavu nad marností, kterou některé naše hvězdy na trávníku předváděly. Co však chybělo hráčům na hřišti, dohnali chlapci mimo něj v různých brněnských barech. O to sympatičtější je krok našeho vedení, které dalo některým chlapcům možnost se této disciplíně věnovat naplno a uvolnilo je z prvoligového kádru. Je vidět, že například neúnavný bijec (nebo spíše pijec) Paša chytil šanci za pačesy a věnuje se svému poslání naplno.

Už se vezou tři body...
1. 12. 2016 22:15

Už se vezou tři body...

...tam z Kurvinééé Tak je to tady! Po strastiplném podzimu, kterým jsme si s naším týmem prošli, je tu poslední kolo. K zápasu s Plzní se nemá cenu vracet. Naši hráči v něm nepředvedli NIC a my proto o něm také NIC psát nebudeme. Všichni Zbrojováci se nyní musí soustředit na sobotní duel proti soupeři z jižního Polska a to proti Kurviné! V létě jsme odsud přivezli bod, logicky tedy doma musíme uhrát body rovnou tři.

Hurá do Plzně!
25. 11. 2016 16:12

Hurá do Plzně!

V neděli jedeme obrat o body mistra V neděli přichází jeden z nejlepších zápasů sezony. Zbrojovka po remíze s Jardovou hračkou vyraží do mistrovské Plzně, kde dlouhodobě podává slušné výkony a herně se jí daří. Bude jen na borcích, aby na tyto zápasy z historie navázali a přivezli nám slušný výsledek před posledním letošním zápasem proti Kurviné. Plzeň hraje na zrekonstruovaném moderním stadionu, kde je i ze sektoru hostí parádní výhled, takže každý, kdo bude chtít kluky hnát za vítězstvím, k tomu bude mít perfektní prostor

Zase o krok blíže sestupu...
22. 11. 2016 23:05

Zase o krok blíže sestupu...

...středočeské Palermo míří do II. ligy. Nenechme se mást nadpisem a pseudofanoušky Zbrojovky, tvrdících, že nás čeká pád a kterých jsou teď bohužel plné sociální sítě. Jeden z týmů sobotního duelu sice míří do nižší soutěže, avšak Zbrojovka to zdaleka není. Většina zbrojováckých osobností proklamovala, že tentokrát se teprve bude jednat o duel podzimu a v podstatě měli pravdu.

1.FK Příbram a.k.a. již brzy druholigoví!
16. 11. 2016 00:32

1.FK Příbram a.k.a. již brzy druholigoví!

Nad Jardou se stahují mračna. Každý klub má své výjimečné zápasy. Zápasy proti věčným rivalům, v našem případě třeba proti Spartě, kterou duo L+L(Lojza+Lucinka) okradlo o body, nebo třeba zápasy proti lokálním rychlokvaškám jako je třeba Zlín, který naopak sprostě oloupil o body nás. Všechno však mají tyto týmy společné...

Ze Zlína s prázdnou
13. 11. 2016 19:19

Ze Zlína s prázdnou

Minulou sobotu se uskutečnil zápas, na který jsme čekali celý podzim. Rozjetým hráčům Fastavu se postavila do cesty brněnská Zbrojovka. Ačkoliv se borci snažili ševcům vzdorovat, nakonec jsme odjížděli z Gottwaldova poraženi a s prázdnou.

Mobilisace!
3. 11. 2016 17:30

Mobilisace!

Bitva o Moravu už tuto sobotu Naši kapitáni z poslední doby - Mercedes a Zavoš v pondělí vyhlásili mobilizaci a povolávají všechny Zbrojováky v plné polní do sobotní bitvy ve Zlíně. Jak vidíte vpravo na našem počítadle, je už opravdu nejvyšší čas obepsat všechny, kamarády, známé, manželky, milenky a každého, kdo svým hlasem může přijet podpořit naše borce v boji o Moravu.

Zápas podzimu!
31. 10. 2016 19:10

Zápas podzimu!

Rabušic si neškrtl a jdeme na Ševce! V sobotu jsme se již podruhé utkali s jihlavskou Vysočinou. Vzhledem k tomu, že tento klub míří nenávratně do druhé ligy, byla to jedna z posledních možností pro žoldáka Rabušice, jak si užít ještě nějaký zápas v Brně. Proto jsme byli ještě radši, když bůh v naší brance - Johny Melichárek - vychytal ve všech příležitostech tuto vlasatou figurku a tak tento už ne dlouho prvoligový útočník odjížděl z Brna znovu s prázdnou. V tomto ligovém ročníku se tak jeho počítadla zatím zastavila na celé jedné brance! Bohužel však na jednu z jihlavských střel byl krátký, a proto musel bod na poslední chvíli zachraňovat náš letošní kanonýr Michal Škoda!

Další pohárová výhra...
27. 10. 2016 19:47

Další pohárová výhra...

Zbrojovka ve středu porazila Jihlavu a v poháru jde dál. Tak jsme si ve středu ukrojili první kolečko Vysočiny. Vzhledem k tomu, že od poslední sezony máme jediné mottto a to UEFA DO BRNA, jedná se o důležitý krok směrem k naplnění tohoto sloganu. Ačkoliv počasí letos už tak trochu tradičně nestálo za nic a do Brna se přikradla zima, která je asi stejně protivná a nepříjemná jako pražská "S", zúčastnilo se zbrojováckého tažení domácím pohárem téměř třináct stovek domácích diváků. Ti mohli vidět, jak se v první půli domácí borci zakousli do svého soupeře jako do štangle Vysočiny a zkušeně šli už před poločasem do vedení, když skore otevřel Kuba Řezníček.

Anglický týden
24. 10. 2016 19:56

Anglický týden

Po Bolce si střihneme dvakrát Vysočinu. V sobotním odpoledni se vydali hráči a fanoušci Zbrojovky do města automobilů Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zápas s lídrem tabulky, dalo se očekávat, že půjde o těžký zápas. Všichni se také těšili na setkání s mladoboleslavským svářečem Mírou Kerestešem, který se v létě rozhodl, že je mu Zbrojovka malá a že vysedávání na tribuně v Boleslavi pro něj bude dalším kariérním posunem. Kromě početné skupiny Zbrojováků se na stadione objevil také duch Lucie Ratajové, konkrétně když v 90.+4. minutě vystřelil remízu Michal Škoda a na poslední chvíli tak odvrátil porážku.

Na Boleslav!
Pozvánky 21. 10. 2016 09:44

Na Boleslav!

V sobotu hraje Zbrojovka! Nemá cenu ohlížet se zpět za tím, co bylo. Číňané měli zkrátka víc toho štěstíčka. Morálními vítězy tohoto utkání však stále zůstáváme my, jelikož slávističí soudruzi museli poručit větru a dešti, aby se původní utkání odložilo až na dobu, kdy budou všichni socialističtí bojovníci dostatečně nadopovaní košér kungpaem a všemi možnými drogami. Navíc aby slavnou Zbrojovku vůbec porazili, stálo to klub z vršovické synagogy jeden celý Barák! To Zbrojováci si takto vítězství kupovat nemusí a vyhrají vždy poctivě - zdravíme Lucku Ratajovou. Trest už se ti chýlí ke konci! No a další pokus o výhru přijde už teď v Mladé Boleslavi.

Ivánek už nemůže mluvit, teď jsou na řadě Číňané!
Pozvánky 17. 10. 2016 22:16

Ivánek už nemůže mluvit, teď jsou na řadě Číňané!

I Dalajláma ve středu fandí Zbrojovce! V sobotu padlo hned několik milníků, které nad námi visely a nepůsobily zrovna dobře. Po několika stech minut, po které jsme týmu Míry Pelty nevstřelili gól se prosadil Michal Škoda a v tom samém zápase se konečně prosadil i Kuba Řezníček, který si nechával vítězný gól na dobu, kdy už to bylo opravdu třeba. Jeho vítězná trefa totiž znamenala to, že pár desítek statečných, kteří se vydali na sever Čech do města zla, se vracelo domů se třemi body, se kterými počítal snad jen málo kdo. O to lepší příchuť tyto body mají, když si uvědomíme, že sobotní zbrojovácká výhra znamenala i konec Ivánka Horníka ve funkci sportovního ředitele. Ivánek už teď tedy nemůže mluvit a my si můžeme ve středu s klidem dát čínské kungpao.

Do Jablonce jezdila...
Pozvánky 13. 10. 2016 11:58

Do Jablonce jezdila...

V sobotu hraje Zbrojovka v Jablonci Po slavné loupeži sparťanských bodů, o které se nám podařilo minule za drobné pomoci Lucky Ratajové obrat Rudou chátru, se Zbrojovka vydává do sudetského Gablonze, kde ji přivítají doácí v čele s nejslavnějším Finem působicím v českém fotbale samotným Peltavenem. Stejně jako třeba Sparta nebo Příbram i Jablonec patří v české lize mezi kluby, které zosobňují zlo a my jim můžeme přát jen to nejhorší. Je proto důležité tuto naši nenávist přenést i do hlediště a na sever vyjet v co největším počtu. Jedině tak totiž nahecujeme naše borce, aby tuto zelenou špínu zadupali do země, kam patří. Morálka by měla být po zápase se Spartou na nejvyšší možné úrovni, tak ji pojďme udržet po zbytek podzimu a využít maximálně v náš prospěch.