Přihlásit | Registrovat

Petice Lužánky

Zde si můžete stáhnou Petiční arch - který můžete vystavit ve Vašem podniku či v práci. 

 

Zde je obsah petice:

 

Vážení občané města Brna, Jižní Moravy, fandové naší Zbrojovky a Komety a dalších sportů.

Žádáme vás o podporu této Petice, která bude předložena politikům města Brna, kraje i poslancům, senátorům zde zvoleným a členům vlády, kteří jsou z Brna.

Velmi stručně uvádíme důvody pro doslova nutnost vytvoření Petice:

  • od roku 1989 v Brně nebyl postaven sportovní areál a konkrétně stále slibované stadiony Zbrojovky a Komety
  • předvolební sliby politiků nikdy nebyly splněny i s odkazem na spor o pozemky v dané lokalitě
  • před měsícem soud pravomocně rozhodl, že pozemky patří našemu městu a politici najednou začínají hovořit o nevhodnosti vrátit sport Za Lužánky
  • zároveň se již v Brně proslýchá, že má být v novém územním plánu provedena změna a Za Lužánkami mají vyrůst kanceláře a rezidenční domy
  • dokonce se již objevila informace, kdo zde ony domy bude stavět

Tyto postoje politiků nás znepokojují. Pokud máte stejný pocit, připojte se, prosím, svým podpisem k naší Petici. My chceme vrátit sport tam, kam patří, do srdce kraje a na místo, kde Zbrojovka vyhrála dosud jediný titul mistra republiky a Kometa dokonce hned několik titulů. Za Lužánkami, to je srdeční záležitost všech patriotů a fanoušků! V Praze i v jiných krajských městech, by bylo nemyslitelné dostat sport na jiná místa než je Letná, Eden a podobně.

Jsme znepokojeni vlažným až negativním přístupem politiků po konečném rozhodnutí soudu vrátit pozemky kolem stadionu Za Lužánkami městu Brnu. Je dohledatelné, jak ti stejní politici několikrát (především před komunálními volbami), slibovali postavit zde nový moderní fotbalový stadion. Dokonce si nechalo město vypracovat architektonickou studii stadionu. Bohužel se nyní šíří v Brně informace, že politici brzy rozhodnou o změně územního plánu a kdo bude zde stavět, komu dá město zakázku. Poslední měsíce nás znepokojují zprávy o korupci v Brně. Tradice, budoucnost a nejlepší místo v Brně žádáme vrátit sportu. Ne další kanceláře, ne bytová korupce, ale nová sportoviště pro Zbrojovku, Kometu a mnoho dalších sportů pro všechny občany města a kraje. Vzkazujeme to politikům z našeho města, kteří již v zákulisí údajně dohodli jiný záměr jen pro pár vyvolených. My jim naopak chceme nahlas říci, že je to ostuda, že druhé největší město nedokázalo postavit od roku 1989 nové stadiony pro fotbal či hokej.  

Pokud máte stejný názor, jako my, prosím, podpořte tuto Petici.

 

Zbrojováci z.s.